داشتن شناسنامه و شماره ملی در انتخابات الزامی است

تهران -ایرنا – مدیرکل روابط عمومی و همکاری های بین المللی سازمان ثبت احوال گفت :داشتن شناسنامه و شماره ملی در انتخابات الزامی است.


 سید مجید نبوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: شناسنامه تمام کسانی که به دلایل مختلف مانند تغییر در نام و نام خانوداگی ،مستعمل شدن شناسنامه و مفقود شدن شناسنامه برای دریافت شناسنامه اقدام کرده اند تا قبل از زمان برگزاری انتخابات تحویل آنها داده خواهد شد.

نبوی تصریح کرد :ما آمادگی داریم برای کسانی که دسترسی به شماره ملی خود ندارند گواهی شماره ملی صادر کنیم تا با خیال آسوده در انتخابات شرکت کنند.
وی اعلام کرد: سامانه ای در اختیار وزارت کشور گذاشته شده است تا از دادن رای های تکراری که ممکن است به وسیله شناسنامه های جعلی داده شود، جلوگیری شود.
مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال گفت :در روز برگزاری انتخابات تمام اداره های ثبت احوال دایر است و اگر در نقطه ای از کشور اداره هم نداشته باشیم از سوی سازمان ثبت احوال نماینده ای معرفی شده است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفدماه سال جاری برگزار خواهد شد .
براساس اعلام رئیس ستاد انتخابات کشور، جمعیت واجد شرایط در کشور برای رای دادن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۴ تن است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها