بروجردی:نگاه به شرق امروز فرصت طلایی است/دولت از فضای ایجاد شده با روسیه استفاده

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نگاه به شرق امروز فرصت طلایی است گفت:دولت از فضای ایجاد شده حداکثر استفاده را داشته باشد.

 

 

 

 

به گزارش گروه  پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که شامگاه روز گذشته (پنج شنبه) با موضوع  ورود به مرحله جدیدی از نگاه به شرق برگزار شد، گفت:آمریکا دشمن قسم خورده ما است و اتحادیه اروپا توان ایستادگی در مقابل فشار آمریکا را ندارد.

وی با بیان اینکه باید در سیاست‌گذاری کشورجدی باشیم و از سیاست فراز و نشیب فاصله بگیریم، ادامه داد:از ابتدای انقلاب اسلامی در ایران همواره سعی شده روابط با چین و روسیه به عنوان رابطه راهبردی افزایش پیدا کند.

نماینده بروجرد  در مجلس تصریح کرد: روسیه و چین به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل از حق وتو برخوردارند و از این حق می‌توانند به نفع ما استفاده کنند، اگر ورود روسیه در بحران سوریه نبود فکر نمی‌کنم با این سرعت داعش شکست می خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد:در بدنه کارشناسی جمهوری اسلامی ایران  در سال‌های گذشته نگاه پر رنگ‌تر به غرب وجود داشت، همکاران غرب گرای ما در مجلس ششم می‌گفتند که امکان ندارد روسیه در ایران نیروگاه بوشهر را تکمیل کند، امروز دولت باید از فرصت به وجود آمده حداکثر استفاده را ببرد.

بروجردی درباره سیاست نگاه به شرق نیز گفت:این سیاست به دلیل آن است که کشورهای اروپایی با توجه به کثرت عضو، توانایی ایستادگی در برابر فشارهای امریکا را ندارند و شرایط فعلی فرصتی طلایی محسوب می شود، زیرا جنگ اقتصادی آمریکا علیه چین، روسیه، کانادا و کشورهای اروپایی بسیار جدی است از این رو ترامپ در برداشتن گام های جدید به ایران کمک کرده است.

دیدگاه ها