بروجردی مطرح کرد: ضرورت اعلام موضع مجمع تشخیص درباره لوایح پالرمو و CFT

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص باید درباره پالرمو و CFT اعلام موضع کند، گفت: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد.

 

 

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته ملی(پالرمو) و الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT) را یادآور شد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا بر قانون موظف است در مورد این دو لایحه به جهت اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این لوایح باید مسیر قانونی خود را طی کند و در نهایت خروجی از این مسیر اعلام شود بنابراین مجمع تشخیص نظام باید در مورد لوایح پالرمو و CFT اعلام موضع کند.

وی در ادامه یادآور شد: دولت یا شخص آقای رئیس‌جمهور هم پیش از تعیین تکلیف و اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به لحاظ قانونی نمی‌تواند این لوایح را به مرحله اجرا درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد./

دیدگاه ها