بروجردی: ساعت شنی اروپا رو به پایان است تحریم اینستکس اروپا را در تاریخ بی حیثیت می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید: رویه و رفتار رهبر معظم انقلاب در برابر اظهارات و پیام شینزو آبه باید مورد توجه اروپایی ها باشد.

 

 

 

 

علاء الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به این که ساعت شنی اروپا در ضرب العجل ۶۰ روزه ایران برای اجرای تعهدات برجامی رو به پایان است، گفت: اروپا در زمان خروج آمریکا از برجام مدعی بود که نبود واشنگتن و بدقولی آن ها در توافق هسته ای را جبران می کند، اما طی این مدت جز شعار دادن کار دیگری نکرده است.

دستاوردهای اروپا  در برجام در نیمه راه ضرب الاجل ۶۰ روزه چشم گیر نیست

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس در این خصوص تصریح کرد: دستاوردهای اروپا در برجام در نیمه راه ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران چشم گیر نیست.

وی ادامه داد: بر اساس گواهی آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران تمامی تعهدات خود را در زمینه برجام انجام داد اما طرف های غرب یا آمریکا بود که از توافق خارج شد و یا اروپا که توان تصمیم گیری مستقل از آمریکا در کوچک ترین مواردی را ندارد.

جمهوری اسلامی ایران به کسانی که صداقت را سرلوحهکار خود قرار ندهند اعتمادی نمی کند

بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر واکنش ایران در صورت صحت خبر تلاش آمریکا برای تحریم اینستکس تاکید کرد: با این اتفاق اروپا آبروی خود را بیش از این می برد و در تاریخ بی حیثیت خواهد ماند.

وی تاکید کرد: در صورت چنین موضوعی، دیگر برجامی باقی نمی ماند که بخواهیم در مورد توافق و تعهدات داخل آن بحث کنیم و موضوع از نظر جمهوری اسلامی ایران خاتمه یافته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که رفتار رهبر معظم انقلاب در برابر اظهارات و پیام شینزو آبه باید مورد توجه اروپا باشد، تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران به کسانی که صداقت را سرلوحه کار خود قرار ندهند اعتمادی نمی کند و در صورتی که نقض عهد کنند، دیگر راه برگشتی نخواهند داشت./

دیدگاه ها