واکنش «بروجردی» به حواشی تجمع اخیر طلاب

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا به حواشی مربوط به عکس تجمع اخیر طلاب قم علیه مذاکرات، اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مسئولان امنیتی، شناسایی این افراد و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده است. اگر مبنایی غیر از قانون در کشور حاکم باشد شاهد هرج و مرج خواهیم بود.

 

 

وی با تاکید بر این‌که «باید مبنا در کشور قانون باشد»، گفت: اگر مبنایی غیر از قانون در کشور حاکم باشد شاهد هرج و مرج خواهیم بود. برهمین اساس طبق قواعد دموکراسی در کشورمان انتخابات برگزار می‌شود. افتخار ما این است چون این همان مردم سالاری با حاکمیت اراده مردم در مدیریت جامعه است.

وی با بیان این‌که «رییس جمهوری بعد از تایید صلاحیت شورای نگهبان و در رقابت سالم انتخاب می‌شود» خاطرنشان کرد: انصافا ما رقابتی پرشور و آزاد داریم به طوری که تقریبا هیچ کدام از مراحل انتخابات ریاست جمهوری قابل پیش‌بینی نبوده است، حتی پیش‌بینی‌ها برعکس از آب در می‌آمد. طبیعتا بعد از روی کار آمدن یک دولت باید همه برای موفقیت‌اش تلاش کنند که اگر این کار رخ ندهد یک نوع خودزنی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی در عین حال انتقاد را ضروری خواند و گفت: برای طرح انتقاد ساختارهای متعددی تعریف شده که همه جزئی از روند حاکمیتی است. در این راه مجلس شورای اسلامی با طرح سوال تذکر و دعوت از ارکان قوه مجریه آن‌ها بر امور نظارت دارد. ولی این‌که بخواهد در کف جامعه در حضور رییس جمهور و یا وزیر اهانت صورت گیرد دیگر سنگ روی سنگ نمی‌ماند.

وی ادامه داد: این‌که رییس مجلس یا مقام دیگری جایی رفته که افرادی از حضورش ناخوشنود باشند و دست به حرکت‌های هنجارشکنانه بزنند جزو بخش نامطلوبی است که در جامعه داریم. البته این بدان معنا نیست که عناصر جوان انقلابی اعم از روحانیون و دانشجویان حرف‌شان را نزنند.

وی گفت: آنقدر فضا در رسانه‌های متعدد در ایران برای طرح انتقادات هست که می‌توانند آن را بیان کنند منتهی قرار نیست از خطوط قرمز عبور کرده و بی‌احترامی شود.

بروجردی با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از مجلس به خاطر فریادهای دو دو به نشانه نظر منفی به موضوعی، گفت: زمانی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خدمت مقام معظم رهبری رفتند که ایشان از دو دو گفتن نمایندگان در بیان مخالفت‌شان انتقاد کردند چون وقتی دو دو گفته می‌شود انگار آن فرد هو می‌شود. این دو دو گفتن در زمان صحبت‌های رییس جمهور بوده است و ایشان از این موضوع انتقاد داشته این نشان می‌دهد حفظ حرمت مسئولان امری ضروری است.

وی تاکید کرد: این رفتارها باعث موج‌سواری دشمنان و ضد انقلاب می‌شود. از طرف دیگر انگیزه را از مسئولان گرفته و یا کاهش می‌دهد. دولت‌ها در ادوار مختلف کار خستگی‌ناپذیری انجام دادند و تمامی تلاش‌شان خدمت به مردم بوده، لذا اگر قرار بر برخورد با مسئولان در سطح جامعه باشد، به نفع جامعه نخواهد بود.

وی درباره این که چرا این افراد شناسایی نشده و با آنها برخورد نمی‌شود و آیا این رفتارها به دلیل برنامه‌ریزی از قبل است؟ اظهار کرد: در هر صورت این یکی از وظایف مسئولان ذیربط امنیتی شناسایی‌ها و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده است. برای کشور ما خوب نیست که یک مقام عالی‌رتبه در سطح رییس جمهور یا یک وزیر به منطقه‌ای رفته و مورد تعرض یدی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  درباره محتوای پلاکارد « ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» و به دنبال آن ایجاد شبهاتی درباره رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: اینها ادبیات دشمن است، چون فوت آقای هاشمی رفسنجانی اتفاق طبیعی بود که ممکن بود هر کسی دچار چنین عارضه‌ای شود، ولی استفاده از این ادبیات باعث سوء‌استفاده دشمن می‌شود، چون دشمن به دنبال القای این موضوع است که نگاه ملت به حاکمیت، دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران با دهه‌های اول و دوم متفاوت است و مردم فاصله گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: این کاملا غیرواقعی و ظلمی به نظام است، چون شرایطی ایجاد می‌شود که این دیدگاه و القای تفکر را در دشمن تقویت می‌کند و آنها موفق می‌شوند که این را به خرد افکار عمومی بدهند.

 

دیدگاه ها