بروجردی تشریح کرد: تأثیر خروج آمریکا از برجام بر توانمندی هسته‌ای ایران چیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یکی از تأثیرات خروج آمریکا از برجام را پی بردن جامعه جهانی به توانمندی هسته‌ای ایران بیش از گذشته دانست.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی با اشاره به خروج آمریکا از برجام طی بیش از یک سال گذشته، گفت: در مدت زمانی که آمریکا از برجام خارج شده، جهان خواهد فهمید که توانمندی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برای حرکت در این مسیر بیش از توانمندی قبل از توافق است.

و ی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر پایبندی به معاهده «ان‌پی‌تی» دارای پشتوانه فتوای مقام معظم رهبری در عدم استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است، اظهار داشت:اصل مخالفت جمهوری اسلامی ایران با بمب هسته‌ای، اصلی پایدار و خط قرمز پر رنگ ماست که اروپایی‌ها و حتی آمریکایی‌‌ها از آن غافل شده‌اند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: روند فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در چارچوب توافق برجام، متوقف نشده و همه شرایط در جمهوری اسلامی ایران برای حرکتی پرشتاب در زمینه فعالیت‌های هسته ای، به جز تولید بمب اتم، فراهم است.

به گزارش تسنیم بروجردی در پایان به نقش اروپا در برجام اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار ما از اروپایی‌ها این است در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و هنجارشکنی‌های آمریکایی‌ها در موضوع توافق برجام ایستادگی داشته باشند و اجازه ندهند که استقلال‌شان خدشه‌دار شود.

دیدگاه ها