بروجردی با اشاره به دیدار ظریف و مکرون؛ اروپا باید بدون پیش شرط تعهدات برجام را اجرایی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد عمل به تعهدات برجامی بدون هیچ پیش شرطی، انتظار به حق و قانونی ملت ایران از اروپا است.

 

 

 

 

 

علاءالدین بروجردی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص محور دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با رییس جمهور فرانسه، گفت: از عملکرد اروپایی ها در برجام به هیچ وجه راضی نیستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به تعهدات برجامی که اروپایی بر عهده داشتند و بارها انتقادشان از خروج آمریکا نسبت به برجام را اعلام کردند اما عدم اجرای تعهداتشان به بهانه های واهی و به دلیل فشارهای آمریکا اصلا پذیرفتنی نیست.

اتحادیه اروپا با ۲۸ کشور وزنه بزرگ اقتصادی و سیاسی در جهان محسوب می شود

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا با ۲۸ کشور وزنه بزرگ اقتصادی و سیاسی در جهان محسوب می شود اما وقتی نتواند به تعهدات خودش در توافق بین المللی عمل کند، هیچ تفاوتی با کشورهای ناتوان کوچک نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپا نشان داد دچار ضعف جدی است و غیر قابل اعتماد محسوب می شود، اظهار کرد: عمل به تعهدات بدون هیچ پیش شرطی، انتظار به حق و قانونی ملت ایران از اروپا است.

دیوار بی اعتمادی میان اروپا و ایران به دلیل عدم اجرای تعهدات برجامی وجود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فعلا دیوار بی اعتمادی میان اروپا و ایران به دلیل عدم اجرای تعهدات برجامی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی جمهوری اسلامی برای گفت‌وگو با طرفین باقی‌مانده در برجام و بررسی پیشنهادات فرانسه در خصوص حفظ توافق هسته‌ای خبر داد./

دیدگاه ها